Witamy!!!

 

Od początku naszej działalności wydawniczej towarzyszy nam popularna postać Koziołka Matołka, jako że specjalizujemy się m.in. w publikowaniu książek DLA DZIECI; nade wszystko z kanonu klasyki obcej i polskiej (z Brzechwą, Tuwimem, Konopnicką, Kownacką i Makuszyńskim na czele).

Od kilku lat rozszerzamy swoją ofertę o publikacje popularyzujące wiedzę i edukacyjne, w tym barwny i ilustrowany słownik ortograficzny dla dzieci.


Sporo naszych książek dla dzieci wzbogacają ilustracje Jana Marcina Szancera. Posiadamy zresztą wyłączność na twórczość tego znakomitego, najbardziej popularnego ilustratora dla dzieci, współtwórcy znanych wielu pokoleniom postaci i przedmiotów świata baśniowego, m.in. Pana Kleksa, Lisa Witalisa, Pinokia czy słynnej Tuwimowskiej lokomotywy. Także Kornel Makuszyński należy do firmowych autorów G&P, stąd w naszej ofercie szlagier kilku dziesięcioleci - "Przygody Koziołka Matołka".

 

Naszą reprezentacyjną inicjatywą wydawniczą DLA DOROSŁYCH jest seria: "Fakty i mity", która charakteryzuje się efektowną i bogatą szatą ilustracyjną, a nade wszystko oryginalnym spojrzeniem na najpopularniejsze (ekranizowane) utwory literackie, ujawniając ich związki z autentycznymi postaciami i wydarzeniami historycznymi.

Wydajemy również serię poradników dla nauczycieli, którzy szukają nowoczesnych, oryginalnych i praktycznych rozwiązań dydaktycznych i wychowawczych, aby móc uatrakcyjnić dzieciom edukację, a sobie samym - pracę w szkole.

Wydawnictwo G&P istnieje od 1990 roku. Założycielami, właścicielami i szefami firmy są Henryk Gościański i Karol Prętnicki, ongiś związani swoją działalnością z Ogólnopolskim Ośrodkiem Sztuki dla Dzieci i Młodzieży.

Nasza Oficyna publikuje rocznie ok. 70 tytułów z zakresu literatury pięknej, edukacji i popularyzacji wiedzy, adresowanych zarówno do najmłodszych, jak też młodzieży gimnazjalno-licealnej i dorosłych. Jesteśmy niemal w każdym domu, w bibliotekach szkolnych i publicznych. Nasze książki znaleźć można w księgarniach na terenie całego kraju, a także (bywa!) za granicą; pełną zaś listę naszych propozycji prezentujemy na stronach internetowych i w katalogach. W naszej stałej ofercie jest około 100 tytułów.

 

Copyright 2010-2014 by Oficyna wydawnicza G&P
Created by www.natia.net.pl